Doposażenie i zwiększenie dostępności do świadczeń POZ w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Lublinie Drukuj

Na zdjęciu znajdują się logotypy czterech instytucji. Od lewej strony widoczne są: flaga Funduszu Europejskiego dla Lubelskiego, flaga Polski, logo z napisem 'Dofinansowano przez Unię Europejską' oraz logo programu 'Lubelskie. Smakuj życie'.

  

Fundusze Europejskie na Podstawową Opiekę Zdrowotną w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Lublinie

W dniu 12 sierpnia 2024 r. Pani Anna Rutczyńska Rumińska Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Lublinie podpisała umowę dofinansowanie projektu pn.:

„Doposażenie i zwiększenie dostępności do świadczeń POZ w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Lublinie”

w ramach Działania 7.8 Infrastruktura ochrony zdrowia (typ projektu 1, 2, 3) Priorytetu VII Lepsza dostępność do usług społecznych i zdrowotnych programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027

Celem projektu jest zwiększenie potencjału WOMP CP-L w Lublinie w obszarze podstawowej opieki zdrowotnej i zwiększenie dostępności do przedmiotowych świadczeń. W ramach realizacji projektu nastąpi zakup nowoczesnego sprzętu medycznego na potrzeby POZ WOMP CP-L w Lublinie, jak również wyposażenie w system wspomagania słuchu (który znacząco poprawia zrozumiałość mowy pacjentom słabosłyszącym). 

Dzięki realizacji projektu zwiększona zostanie dostępność do wysokiej jakości świadczeń medycznych podstawowej opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych dla mieszkańców regionu. Jest to działanie projakościowe w kierunku dostosowania podmiotów leczniczych do dynamicznego rozwoju medycyny, w tym nowych rozwiązań i możliwości diagnostyczno-terapeutycznych, a także zmieniających się warunków epidemiologiczno-sanitarnych (szczególnie w obliczu niwelowania negatywnych skutków pandemii COVID 19). W projekcie zakupiony zostanie sprzęt i wyposażenie medyczne, które będzie wykorzystywane w diagnostyce oraz leczeniu pacjentów POZ: Ponadto, na potrzeby osób z niepełnosprawnościami w zakresie słuchu zostanie zakupiony sprzęt ułatwiający kontakt, a tym samym korzystanie ze świadczeń opieki zdrowotnej.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Wartość projektu ogółem: 500 000,00 zł, 

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 425 000,00 zł

Wkład własny zabezpieczony w Budżecie Województwa Lubelskiego: 75 000,00 zł

Powrót