Modernizacja infrastruktury wraz z doposażeniem Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Lublinie Drukuj
Dofinansowano
ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład
Program Inwestycji Strategicznych
Dofinansowanie (Kwota Promesy) 1.955.000,00 PLN
Całkowita wartość inwestycji 2 528 688,00 PL
Data otrzymania promesy 23 września 2024 r.
Data podpisania umowy: 26 września 2024 r.
Rządowy Fundusz Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych Projekt dotyczy inwestycji współfinansowanej ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr Edycja8/2023/7469/PolskiLad wnioskowanym przez Województwo Lubelskie z przeznaczeniem na realizację inwestycji pn. „Modernizacja infrastruktury wraz z doposażeniem Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczego w Lublinie”
Remont pomieszczeń budynku (blok A) głównej siedziby WOMP CP-L w Lublinie wraz z niezbędnym wyposażeniem znacznie podniesie standard i zwiększy możliwość realizacji zadań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia, które są zadaniami statutowymi Ośrodka. Modernizacja II piętra na potrzeby m.in. Ośrodka Medycyny Sportowej obejmie realizację prac ogólnobudowlanych poprawiających układ funkcjonalny poszczególnych pomieszczeń, a także modernizację i rozbudowę istniejącej infrastruktury technicznej.
Dzięki remontowi OMS, który do tej pory mieścił się w dzierżawionym budynku Filii 2, zwiększy swój potencjał profilaktyczno-leczniczy w obszarze udzielania kompleksowych świadczeń zdrowotnych w zakresie medycyny sportowej, na rzecz kultury fizycznej i promocji zdrowia oraz realizacji zadań w zakresie fizjologii wysiłku.
W ramach projektu będzie wykonany również częściowy remont III piętra, (zakres prac jak na piętrze II) gdzie znajduje się m.in. część administracyjna niezbędna do funkcjonowania WOMP CP-L w Lublinie oraz Ośrodek Profilaktyki i Promocji Zdrowia realizujący dla mieszkańców całego województwa lubelskiego programy zdrowotne w wielu obszarach i dla różnych grup docelowych, szczepienia ochronne, poradnictwo zdrowotne w zakresie chorób cywilizacyjnych i ukierunkowaną edukację zdrowotną.
Kluczowymi efektami projektu będzie m.in.: poprawa dostępności do opieki zdrowotnej, wzrost aktywności fizycznej, wzmocnienie edukacji zdrowotnej (komórka zajmująca się promocją zdrowia stanie się centrum edukacyjnym, w którym organizowane będą programy, warsztaty, prelekcje oraz szkolenia dotyczące zdrowego stylu życia i profilaktyki chorób), zwiększenie atrakcyjności regionu, współpraca międzysektorowa (zacieśnienie współpracy między sektorem medycznym a sektorem sportowym), redukcja kosztów opieki zdrowotnej (nacisk na profilaktykę obniża koszt systemu lecznictwa), wspieranie talentów sportowych. W rezultacie, realizacja projektu przyniesie wielowymiarowe korzyści dla społeczności, zdrowia publicznego oraz popularyzacji sportu, tworząc trwałe i pozytywne zmiany w obszarze zdrowia i aktywności fizycznej.