Creation of Cross-Border Centers for Preventve Examinations in Lubelskie and Volyn Regions Drukuj

Opis alternatywny: Logo programu Interreg z napisem "Następny Polska - Ukraina" i symbolem Unii Europejskiej obok, który zawiera 12 złotych gwiazd na niebieskim tle.

Współpraca WOMP CP-L w Lublinie ze Szpitalem Matki i Dziecka w Łucku (Ukraina) w Programie Interreg Next Polska-Ukraina 2021-2027

W dniu 26 kwietnia 2024 r. została podpisana Umowa o dofinansowanie projektu o numerze nr PLUA.02.01-IP.01-0001/24 pn. :

„Creation of Cross-Border Centers for Preventve Examinations in Lubelskie and Volyn Regions”

pomiędzy Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno-Leczniczym w Lublinie a Ministerstwem Funduszy Rozwoju I Polityki Regionalnej, pełniącą funkcję Instytucji Zarządzającej Programem Interreg NEXT Polska – Ukraina 2021-2027.

Projekt jest realizowany w partnerstwie ze Szpitalem Matki i Dziecka w Łucku - Municipal Enterprise “Volyn Regional Territorial Mother and Child Health Care Center” of the Volyn Regional Council (Ukraina) i obejmuje działania w zakresie rozbudowy i unowocześnienia infrastruktury obu jednostek – w Lublinie zostanie wybudowany budynek na potrzeby Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej, natomiast w Łucku zostaną wyremontowane pomieszczenia na potrzeby poradni specjalistycznych.

Zakupione zostanie również niezbędne wyposażenie, m.in.. kriokomora (Lublin), robot rehabilitacyjny (Lublin), nowoczesne aparaty ultrasonograficzne (Łuck). Ponadto planowane są wspólne działania z zakresu: szkoleń personelu medycznego obu jednostek, profilaktyki i promocji zdrowia, dot. nowotworów kobiecych oraz wad postawy u dzieci (wynika to z profili działalności obu jednostek). Projekt przyczyni się do wzmocnienia partnerstwa sąsiedzkiego między województwem lubelskim i obwodem wołyńskim.

Wartość projektu ogółem wynosi: 4 166 000,00 €, dofinansowanie ze środków UE: 3 749 400,00 €

Wartość projektu dla WOMP CP-L w Lublinie ogółem: 3 333 000,00 €,

Wkład Budżetu Województwa Lubelskiego: 333 000,00 €

Logo projektu współpracy transgranicznej z napisem "Creation of Cross-Border Centers for Preventive Examinations in Lubelskie and Volyn Regions", z grafiką czerwonego krzyża i sylwetki osoby.